YANGIN SPRİNK HATLARI YİVLİ BORU, KİRALIK YİV MAKİNESİ VE KAPLİN KELEPÇE TEDARİĞİ - YANGIN SPRİNK HATLARINDA KULLANILACAK EKİPMAN VE MAKİNE TEDARİĞİ, TELEFON 0539 672 32 32

YİVLİ BORU – YİV AÇILMIŞ GALVANİZ METAL BORULAR

Boy boru ya da parça borulara talebiniz doğrultusunda istenilen miktarlarda yiv açmaktayız . Ve teknik destek sağlamaktayız .

YİV MAKİNESİ KİRALAMA

1-6 ve 2-12″ çap aralığında yiv açma makinelerini günlük, aylık olarak kiralıyoruz. Türkiye’ nin Her bölgesine kargolama imkanı sunuyoruz.

KAPLİN – KELEPÇE SİPARİŞ

Türkiye’nin her tarafına yangın söndürme sprink hatlarında kullanılmak üzere imal edilmiş kaplin kelepçe sistemlerini siparişiniz üzere tedarik ediyoruz.

0 (532) 406 7327

0 (539) 672 32 32

Sprinkler nasıl çalışır?

Ev yangın fıskiyeleri, duvarların ve tavanların arkasına monte edilen basınç altında su ile doldurulmuş bir boru şebekesini içerir , altlarındaki alanları korumak için boru boyunca bireysel sprinkler yerleştirilir. Su her zaman boru hattında olduğu için, yangın fıskiyeleri her zaman “beklemede” dir. Yangın çıkarsa, ateşin üzerindeki hava sıcaklığı yükselir ve hava sıcaklığı yeterince yükseldiğinde yağmurlama sistemi devreye girer. Yağmurlama sistemi suyu alevlerin üzerine kuvvetle püskürtür. Çoğu durumda Ya tamamen söndürür Ya da en azından ısıyı kontrol eder ve itfaiye gelene kadar toksik duman oluşumunu sınırlar. Sadece yangına en yakın sprinkler devreye girer. Duman fıskiyeleri etkinleştirmez.

Yağmurlama sistemleri çok etkilidir çünkü çok hızlı tepki verirler. Ateşten ölüm veya yaralanma riskini azaltırlar, çünkü ısıyı, alevleri ve dumanı önemli ölçüde azaltırlar ve insanların bir evi tahliye etmelerine zaman tanırlar. Evde yangın fıskiyeleri dakikada yaklaşık 10-25 galon su salmaktadır. Sprinkleri olmayan bir evde, itfaiyenin gelebildiği zaman bir yangının tehlikeli seviyelere çıkması muhtemeldir.

İtfaiyenin olay yerine varması normalden daha kısa sürede, fıskiyeler bir ev yangını içerir.ve hatta söndürür. Bu sadece maddi hasarı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda hayat kurtarır.

YİV MAKİNESİ NEDİR?

Çelik, galvaniz boruları birbirine bağlamak için kullanılan kaplinlerin yerleşeceği olukları açmak için kullanılan makinedir.

tüwei yiv makinesi

Özellikler

Kapasite

  • 2 “-12” (∅60-∅325) SCH40 çelik boru
  • 2 “-12” (∅60-∅325) SCH10S SCH5S SCH10 SCH5 ince duvarlı çelik boru
  • Maks. duvar kalınlığı: 10mm
  • Çıkış RPM: 23rpm
  • G.W: 158kgs
  • Ambalaj büyüklüğü: 78X70X92 (cm)

Ülkemizde yiv makinesi çeşitleri olarak 1” – 6” ve 2”- 12” çap aralığında çalışma imkanı sağlayan iki model yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu makineler yağmurlama veya spring sistemi kurulum amacıyla metal boru uçlarını yiv açma işlemi görmektedir. Genellikle makineler basit redüktöt- motor mantığı ile çalışmaktadır. Ve makine oluğu boru ucuna bastırmak için tahrik tekerlekleri ve oluk tekerlekleri ile çalışır. Özellikle sulama sistemlerinde veya sprink borularında kullanılan kuplaj bağlantısıyla boru uçlarına sabitlemek için kaplinler gereklidir.

Makinelerimiz elektrikli mekanik olarak çalışmaktadır. Bu nedenle piyasadaki elektrikli – hidrolik mekanizma ile çalışan kanal açma makinelerine makinenin dayanıklılığı çok uzundur.

Bu makine 2 “-12” çelik boru kanal açma için tasarlanmıştır

Kompakt boyut ve yüksek gürültünün pasifize edilmesine katkıda bulunan yüksek performanslı dişli azaltıcı motor ile güçlendirilmiştir.

Benzersiz entegre hidrolik pompa yapısı ve oluk derinliği sınırlama cihazıyla birlikte, yüksek kaliteli oluklar ve yüksek çalışma verimliliği sağlar.