YİV NASIL AÇILIR?

Yangın söndürme sistemlerinden en yaygın olanı. Springler sisteminin montajı için çelik, galvaniz borular birbirine kaplinler aracılığıyla bağlanır. Kelepçelerin boru uçlarını kavrayabilmesi için yivli oluklar gereklidir. Yiv makineleri bu işlemi görür. Galvaniz, çelik boruları ezici ve yatak bölümlerine yerleştirerek oval biçimde hareketle yiv açılmasını sağlar. Böylelikle metal borular kelepçelerle bağlantı için uygun hale gelir.

Yiv makinesi dairesel montaj ve hareketi kolaylaştırmak için çelik boruların uçlarında dairesel oluklar yapmaktadır. Kaplin, kelepçe montajını sağlar. İnşaat endüstrisi ve boru inşaat sektörü için ideal bir araçtır. Oluklar, yani açılan yivli bölümler hidrolik baskı ile yerleştirilen bir yiv açma silindiri ile şekillendirilmiştir.

ağır hizmet kullanımı ve metal boru uçlarının hassas oluğu için sağlam ve dayanıklıdır. Bu kanal açma, yağmurlama veya sulama amaçlıdır.

İki boru ucunun her iki ucundaki oluklar, bir yağmurlama kaplini ile birleştirilebilmektedir.

Yiv Makinesi Kullanımı

Yivli borulama uygulamalarının yaklaşık% 90’ında kullanılan rulo yiv açma en yaygın yöntemdir. Rulo kanal açma, 50 yıldan uzun süre önce, Bu tür boruların mekanik olarak birleştirilmesi için geliştirilmiştir. Hızlı ve ekonomik bir yöntemin kapısını açan hafif veya ince duvarlı boru için geliştirilmiştir. Rulo yiv açma artık çok çeşitli boru boyutlarında ve duvar kalınlıklarında kullanılmaktadır. Çünkü boru bağlantı performansından ödün vermeden hızlı, verimli ve temiz bir boru ucu hazırlama tekniğidir.

kaplin_kelepçe

Yiv açma, soğuk bir şekillendirme işleminde boru duvarının küçük bir kısmını radyal olarak yer değiştirir. Boru ucu bir kanal açma makinesinin rulo seti arasına yerleştirilmektedir. Rulo seti kapanır, boru sıkıştırılıp ve döndürülmektedir. Ve dış çap etrafında bir oyuk oluşup dışta çevresel bir girinti , içeride bir girinti kalır.

Yiv açma, ANSI standart et kalınlığında ; karbon çeliği ve paslanmaz çeliktir. Üstelik Bakır ve alüminyum boru veya boru ile Zamanlama için 5’te ve 80 PVC plastik boru zamanlamaya kadar kullanılabilmektedir . Oysa ki Yivli Rulo sistemlerin çapı 3/4-in arasında değişir.

Makine, boruları doğru derinlikte yivlemenizi sağlar, makinedeki ayarı değiştirerek kanal derinliğini milimetrenin onda biri kadar ayarlayabilirsiniz. Bu makinenin nasıl çalıştığında dair daha fazla bilgi sahibi olmak için youtube’daki videolarımızdan yararlanabilirsiniz.

Bu, metal borular için sabit bir oluk makinesidir. Makine karbon çeliği ve bazı paslanmaz çelik malzeme türlerini oluk açılabilir . Bu makine hakkında sorularınız için kullanabilirsiniz.

Kanal açma yöntemi : standart duvar ve hafif duvar karbon çeliği, paslanmaz çelik ve alüminyum. PVC, bakır ve bakır nikel boru ve boruların kanal açma için temiz ve hızlı bir yöntem sunmaktadır. Bu, yivli boru sistemlerinde yivli boru sistemlerinde boru ucu hazırlığı için standart yöntem haline gelmesine yardımcı olurken, standart duvar borusunun yüzde 90’ından fazlası kesik yivli yerine standart yivlidir. Sonuç olarak zaman tasarrufu avantajları ve doğal temizlik kurulduktan sonra mükemmel basınç tutma performansı ile birlikte artı değer ve maksimum fayda sağlar. Yivli boru sistemlerinde kullanım bütünlüğünü tam olarak göstermektedir.

You may also like...

Bir yanıt yazın