YİV AÇMA MAKİNESİ PAFTASI

Sanayi tipi çelik boruları birbirine bağlamak için kullanılacak kaplin/kelepçelere yiv açma işleminde kullanılır.

Yiv açma makineleri değişik çaplarda borulara diş açarak spring vd hatlarında bağlantı elemanlarını birleştirir.

Piyasada 1-6″ ve 2-12″ model makineler yaygın olarak kullanılır.

yiv paftaları

yiv_paftası

SİPARİŞ VERMEK İÇİN BİZİ ARAYIN…

0539 672 32 32 – 0216 383 96 52

Rulo yiv açma, soğuk bir şekillendirme işleminde boru duvarının küçük bir kısmını radyal olarak yer değiştirir. Boru ucu bir kanal açma makinesinin rulo seti arasına yerleştirilir. Rulo seti kapanır, boru sıkıştırılır ve döndürülür ve dış çap etrafında bir oyuk oluşur ve dışta çevresel bir girinti ve içeride bir girinti kalır.

Rulo yiv açma, ANSI standart et kalınlığında karbon çeliği ve paslanmaz çelik, bakır ve alüminyum boru ve diğer uygun malzemeler üzerinde kullanılabilir.

Kesim kanal açma, diğer taraftan, ANSI standart duvar veya daha büyük borularda ve malzemelerin engelsiz geçmesine izin vermek için boru duvarının iç kısmının mümkün olduğunca pürüzsüz olması gereken aşındırıcı uygulamalar için yaygın olarak kullanılır. Pürüzsüz, sürekli iç yüzey, oluk kesildikten sonra kalır, bu da kesme yivini korozyon veya aşınma nedeniyle plastik kaplama, çimento astarı veya diğer koruyucu astarlar gerektiren sistemler için uygun hale getirir.

Kesik kanal açma, kaplin mahfazasına kenetlenen dudağı sağlamak için toplam boru çeperi kalınlığının üçte birinin çıkarılmasını içerir. Bir oluğun kesilmesi boruyu geçirmekten daha az malzeme, daha az derinliğe çıkarır (Şekil 3). Kesim kanal açma manuel veya motorlu aletler kullanılarak tamamlanabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın